برگزاری اولین مجمع عمومی خانه هدی زاهدان

برگزاری اولین مجمع عمومی خانه هدی زاهدان

برگزاری اولین مجمع عمومی خانه هدی زاهدان

 

اولین مجمع عمومی خانه هدی زاهدان در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در محل خانه هدی برگزار شد. در این جلسه گزارشی از فعالیت‌های خانه هدی از ابتدا تاکنون ارائه شد. این گزارش ۳ حوزه فعالیتی خانه هدی در آموزش، فروش محصولات سوزن‌دوزی، صندوق پس‌انداز را در برداشت.

لازم به ذکر است خانه "هنر، دانش و یاری (هدی)" در خرداد ماه سال 1393 به کوشش بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان و در پی حضور بیش از پنج سال در حاشیه نشین­های زاهدان و با همیاری خیرین محلی و برخی نهادهای بومی در محله شیرآباد زاهدان افتتاح شد.

خانه "هنر، دانش، یاری" در محله شیرآباد با هدف توان افزایی زنان سوزن دوز از طریق برگزاری دوره­های مهارتی با رویکرد ترویج فرهنگ خوداشتغالی و نیز ارتقا کیفیت تولیدات صنایع دستی و دسترسی به بازارهای محلی و فرامحلی مخصوص بانوان و دختران این محلات به ویژه گروه زنان سوزن دوز شیرآباد راه اندازی شد.

ترویج فرهنگ خوداشتغالی، توسعه مهارت های کودکان و نوجوانان گروه نگین و تلاش جهت شبکه‌سازی فعالیت‌های مردم‌نهاد از دیگر اهداف شکل گیری این نهاد محلی بوده است.

در حال حاضر خانه هدی ۱۸۰ نفر عضو دارد و در دو محله همت‌آباد و دائی‌آباد زاهدان شعبه دارد. و به عنوان تسهیلگر در تکثیر این مدل در چابهار با بنیاد توسعه کارآفرینی همکاری دارد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید: